DSML-0224-18
Manufacturer:
Delta Electronics / Fans
Part Number:
DSML-0224-18
Category:
Solenoids
Description:
SOLENOID PULL PULSE 18V
In Stock:
80
Manufacturer :
Delta Electronics / Fans
Category :
Solenoids
Bushing Thread :
DC Resistance (DCR) :
24.6Ohm
Diameter - Shaft :
0.130" (3.30mm)
Duty Cycle :
Pulse
Mounting Type :
Chassis Mount
Power (Watts) :
13 W
Product Status :
Active
Shaft Detail :
Round
Size / Dimension :
0.910" L x 0.280" W x 0.330" H (23.11mm x 7.11mm x 8.38mm)
Stroke Length :
0.200" (5.08mm)
Technology :
Electromechanical
Termination Style :
Wire Leads
Type :
Open Frame (Pull)
Voltage - Rated :
18VDC