ELM32005RD
Part Number:
ELM32005RD
Description:
LED ASSEMBLY VERTICAL
Color :
Red
Current :
20mA
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Type :
Diffused
Millicandela Rating :
2mcd
Mounting Type :
Through Hole
Product Status :
Active
Viewing Angle :
45°
Voltage Rating :
2.1V