SLM8305GD5V
Manufacturer:
Bivar, Inc.
Part Number:
SLM8305GD5V
Category:
Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Description:
LED ASSY 0.83" 5MM GRN DIFF WHT
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Category :
Color :
Green
Configuration :
Single
Current :
12mA
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Type :
Diffused
Millicandela Rating :
25mcd
Mounting Type :
Product Status :
Obsolete
Viewing Angle :
40°
Voltage Rating :
5V