LTM1505HC
Part Number:
LTM1505HC
Description:
LED ASSY VERT 0.15" 5MM HER CLR
Color :
Red
Current :
30mA
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Type :
Clear
Millicandela Rating :
50mcd
Mounting Type :
Product Status :
Obsolete
Viewing Angle :
35°
Voltage Rating :
2V