LTM1205GC
Manufacturer:
Bivar, Inc.
Part Number:
LTM1205GC
Category:
Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Description:
LED ASSY VERT 0.12" 5MM GRN CLR
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Category :
Color :
Green
Configuration :
Single
Current :
30mA
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Type :
Clear
Millicandela Rating :
40mcd
Mounting Type :
Product Status :
Obsolete
Viewing Angle :
35°
Voltage Rating :
2.1V