ELM12205SRDLT
Manufacturer:
Bivar, Inc.
Part Number:
ELM12205SRDLT
Category:
Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Description:
LED ASSY 0.220" 5MM RED DIFF 2LD
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Category :
Color :
Red
Configuration :
Single
Current :
7mA
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Type :
Diffused
Millicandela Rating :
6mcd
Mounting Type :
Product Status :
Obsolete
Viewing Angle :
40°
Voltage Rating :
1.7V