LTL-42M1NHDP1
Manufacturer:
LITEON
Part Number:
LTL-42M1NHDP1
Category:
Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Description:
LED CBI 3MM 2-LVL GREEN
Manufacturer :
LITEON
Category :
Color :
Green (x 2)
Configuration :
2 High
Current :
120mA
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Type :
Diffused, Tinted
Millicandela Rating :
12.6mcd
Mounting Type :
Product Status :
Obsolete
Viewing Angle :
60°
Voltage Rating :
2.1V