SSF-LXH2300ID-5V-LM
Manufacturer:
Lumex, Inc.
Part Number:
SSF-LXH2300ID-5V-LM
Category:
Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Description:
LED 3MM 5V RA MATING RED PC MNT
Manufacturer :
Lumex, Inc.
Category :
Color :
Red
Configuration :
Single
Current :
30mA
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Type :
Diffused, Tinted
Millicandela Rating :
30mcd
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Product Status :
Active
Viewing Angle :
60°
Voltage Rating :
5V