FLPV2.1-SG
Manufacturer:
Bivar, Inc.
Part Number:
FLPV2.1-SG
Category:
Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Description:
LIGHT PIPE 3MM RND LENS
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Category :
Color :
Green
Configuration :
Current :
20mA
Lens Size :
Lens Style :
Lens Type :
Clear
Millicandela Rating :
120mcd
Mounting Type :
Through Hole
Product Status :
Active
Viewing Angle :
Voltage Rating :
2.1V