LTM7503SRD
Part Number:
LTM7503SRD
Description:
LED ASSY VERT 0.75" 3MM RED DIFF
Color :
Red
Current :
20mA
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Type :
Diffused
Millicandela Rating :
40mcd
Mounting Type :
Product Status :
Active
Viewing Angle :
40°
Voltage Rating :
1.7V