ELM55503YD
Manufacturer:
Bivar, Inc.
Part Number:
ELM55503YD
Category:
Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Description:
LED ASSY 0.550" 3MM YW DIFF 2LD
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Category :
Color :
Yellow
Configuration :
Single
Current :
30mA
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Type :
Diffused
Millicandela Rating :
20mcd
Mounting Type :
Product Status :
Active
Viewing Angle :
35°
Voltage Rating :
2V