SSA-LXB10HW-GF/LP
Manufacturer:
Lumex, Inc.
Part Number:
SSA-LXB10HW-GF/LP
Category:
Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Description:
LED ARRAY 10X25MM 10SEG RED DIFF
In Stock:
969
Manufacturer :
Lumex, Inc.
Category :
Color :
Red (x 10)
Configuration :
Bar - 10 Wide, DIP
Current :
10mA
Lens Size :
5.00mm x 1.74mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Type :
Diffused, White
Millicandela Rating :
0.75mcd
Mounting Type :
Through Hole
Product Status :
Active
Viewing Angle :
160°
Voltage Rating :
2.35V