GW KAGLB2.EM-TPTQ-35S3-T05
Manufacturer:
ams OSRAM
Part Number:
GW KAGLB2.EM-TPTQ-35S3-T05
Category:
COBs, Engines, Modules, Strips
Description:
LED COB SOLERIQ WHT SQ 3500K
Manufacturer :
ams OSRAM
Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3500K
Color :
White, Warm
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
1.4A
Current - Test :
700mA
Features :
Height :
1.55mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
13.20mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
124 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
3050lm (2800lm ~ 3300lm)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
19.00mm L x 19.00mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35V