QLUX10W350C28V30K9CR
Manufacturer:
LTF Technology
Part Number:
QLUX10W350C28V30K9CR
Category:
COBs, Engines, Modules, Strips
Description:
LED ENG QLUX NEUT WH RECT 3000K
In Stock:
12
Manufacturer :
LTF Technology
Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Neutral
Configuration :
Rectangle
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
350mA
Current - Test :
350mA
Features :
With Connector
Height :
3.50mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
83 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
822lm
Product Status :
Active
Size / Dimension :
83.90mm L x 41.95mm W
Temperature - Test :
25°C
Type :
LED Engine
Viewing Angle :
160°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
28V