AB-GES-L27104W304N3
Manufacturer:
American Bright
Part Number:
AB-GES-L27104W304N3
Category:
COBs, Engines, Modules, Strips
Description:
LED ENG AB-GES WH LNR STR 3000K
Manufacturer :
American Bright
Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Linear Light Strip
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
Current - Test :
Features :
Height :
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
430lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
271.00mm L x 20.00mm W
Temperature - Test :
25°C
Type :
LED Engine
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
120VAC