CLU701-0304C4-303H5K2
Manufacturer:
Citizen Electronics Co., Ltd.
Part Number:
CLU701-0304C4-303H5K2
Category:
COBs, Engines, Modules, Strips
Description:
LED COB CLU701 WM WHT SQ 3000K
Manufacturer :
Citizen Electronics Co., Ltd.
Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
920mA
Current - Test :
700mA
Features :
Height :
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
6.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
102 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
668lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
13.50mm L x 13.50mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
9.4V