BXEB-L0140F-35G0500-S-C3
Part Number:
BXEB-L0140F-35G0500-S-C3
Description:
F90 EB GEN 3 LED MODULE, 140 MM,
CCT (K) :
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
154mA
Current - Test :
77mA
Features :
With Connector
Height :
6.10mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
168 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
504lm (Typ)
Size / Dimension :
140.00mm L x 20.00mm W
Temperature - Test :
45°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
38.5V