L2C4-27803S01FH600
Manufacturer:
Lumileds
Part Number:
L2C4-27803S01FH600
Category:
COBs, Engines, Modules, Strips
Description:
LED COB WARM WHT SQU 2700K
Manufacturer :
Lumileds
Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
350mA
Current - Test :
175mA
Features :
Height :
1.50mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
6.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
116 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
760lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
13.35mm L x 13.35mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
37.5V