AB-FB01208-19712-8A1-12S
Manufacturer:
American Bright
Part Number:
AB-FB01208-19712-8A1-12S
Category:
COBs, Engines, Modules, Strips
Description:
12VDC IP68 DIFFUSED ROPE LIGHT,
Manufacturer :
American Bright
Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
Color :
Red, Green, Blue, White (RGBW)
Configuration :
Linear Light Strip, Flexible
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
Current - Test :
1.5A Red, 1.5A Green, 1.5A Blue, 1.5A White
Features :
IP67
Height :
14.00mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
18 lm/W Red, 58 lm/W Green, 14 lm/W Blue, 60 lm/W White
Luminous Flux @ Current/Temperature :
108lm Red, 290lm Green, 70lm Blue, 490lm White
Product Status :
Active
Size / Dimension :
5000.00mm L x 15.00mm W
Temperature - Test :
25°C
Type :
LED Module
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
12V Red, 12V Green, 12V Blue, 12V White