BXEB-L1120Z-40S4000-C-C3
Part Number:
BXEB-L1120Z-40S4000-C-C3
Description:
LED MOD EB SER WH LNR STRP 4000K
CCT (K) :
4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Neutral
CRI (Color Rendering Index) :
98 (Typ)
Current - Max :
1.92A
Current - Test :
960mA
Features :
Height :
6.10mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
138 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
5380lm (Typ)
Size / Dimension :
1120.00mm L x 24.00mm W
Temperature - Test :
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
40.6V