BXEB-L0560Z-35E4000-C-D3
Part Number:
BXEB-L0560Z-35E4000-C-D3
Description:
LED MOD EB SER WH LNR STRP 3500K
In Stock:
2
CCT (K) :
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
2.8A
Current - Test :
1.4A
Features :
Height :
6.10mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
185 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
4960lm
Size / Dimension :
560.00mm L x 24.00mm W
Temperature - Test :
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
19.2V