VS-C-XLR-10-WW-24V
Manufacturer:
LED Lighting Inc.
Part Number:
VS-C-XLR-10-WW-24V
Category:
COBs, Engines, Modules, Strips
Description:
LED ENG VSCXLR WH LNR STR 3000K
In Stock:
35
Manufacturer :
LED Lighting Inc.
Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
Configuration :
Linear Light Strip, Plug and Play
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
Current - Test :
Features :
Dimming, IP50
Height :
9.90mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
180 lm
Product Status :
Active
Size / Dimension :
256.54mm L x 23.90mm W
Temperature - Test :
Type :
LED Engine
Viewing Angle :
90°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24V