BXRC-30H1000-C-83-SE
Manufacturer:
Bridgelux, Inc.
Part Number:
BXRC-30H1000-C-83-SE
Category:
COBs, Engines, Modules, Strips
Description:
LED COB VERO SE10C WH RND 3000K
In Stock:
60
Manufacturer :
Bridgelux, Inc.
Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Round
CRI (Color Rendering Index) :
97 (Typ)
Current - Max :
1A
Current - Test :
300mA
Features :
Height :
3.60mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
10.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
127 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1173lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
30.80mm Dia
Temperature - Test :
25°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
30.7V