BXRH-27H0600-B-83
Part Number:
BXRH-27H0600-B-83
Description:
LED COB V4 HD WARM WHT SQU 2700K
In Stock:
580
CCT (K) :
2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
97 (Typ)
Current - Max :
600mA
Current - Test :
350mA
Features :
Height :
1.63mm
Light Emitting Surface (LES) :
4.80mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
93 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
597lm (Typ)
Size / Dimension :
12.50mm L x 12.50mm W
Temperature - Test :
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
18.3V