BXRE-35G6500-C-83
Part Number:
BXRE-35G6500-C-83
Description:
LED COB V22 WARM WHT SQU 3500K
In Stock:
150
CCT (K) :
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Current - Max :
3.5A
Current - Test :
1.2A
Features :
Height :
1.65mm
Light Emitting Surface (LES) :
23.30mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
153 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
9317lm (Typ)
Size / Dimension :
28.00mm L x 28.00mm W
Temperature - Test :
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
50.7V