BXRC-27G10H0-C-83
Manufacturer:
Bridgelux, Inc.
Part Number:
BXRC-27G10H0-C-83
Category:
COBs, Engines, Modules, Strips
Description:
LED COB VERO 10C WH STARBD 2700K
In Stock:
109
Manufacturer :
Bridgelux, Inc.
Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
Configuration :
Starboard
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
1A
Current - Test :
300mA
Features :
Height :
1.80mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
10.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
144 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1329lm (Typ)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
20.00mm Dia
Temperature - Test :
25°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
30.7V