BXRE-30G10F0-B-83
Manufacturer:
Bridgelux, Inc.
Part Number:
BXRE-30G10F0-B-83
Category:
COBs, Engines, Modules, Strips
Description:
LED COB V10 F90 WM WHT SQ 3000K
In Stock:
600
Manufacturer :
Bridgelux, Inc.
Category :
COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
3000K
Color :
White, Warm
Configuration :
Square
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
540mA
Current - Test :
Features :
Dimming
Height :
1.65mm
Lens Type :
Flat
Light Emitting Surface (LES) :
10.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test :
132 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
2705lm
Product Status :
Active
Size / Dimension :
13.50mm L x 13.50mm W
Temperature - Test :
85°C
Type :
Chip On Board (COB)
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
38V