BXEB-L0590U-35E1500-C-C3
Part Number:
BXEB-L0590U-35E1500-C-C3
Description:
LED MOD EB SER WH LNR STRP 3500K
In Stock:
265
CCT (K) :
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
1.7A
Current - Test :
700mA
Features :
With Connector
Height :
4.30mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
186 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
2490lm (Typ)
Size / Dimension :
590.00mm L x 12.70mm W
Temperature - Test :
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
19.1V