BXEB-L0280Z-50E1000-C-B3
Part Number:
BXEB-L0280Z-50E1000-C-B3
Description:
LED MOD EB SER WH LNR STRP 5000K
In Stock:
213
CCT (K) :
5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
700mA
Current - Test :
350mA
Features :
Height :
6.10mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
180 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1230lm (Typ)
Size / Dimension :
280.00mm L x 24.00mm W
Temperature - Test :
25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
19.5V