LD W5AP-3V8A-35-Z
Manufacturer:
ams OSRAM
Part Number:
LD W5AP-3V8A-35-Z
Category:
Color LED Lighting
Description:
LED DIAMOND DRAGON BLU 455NM SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Category :
Color LED Lighting
Color :
Blue
Current - Max :
2A
Current - Test :
1.4A
Height - Seated (Max) :
0.175" (4.45mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1350mW (900mW ~ 1800mW)
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-SMD, Gull Wing
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.303" L x 0.264" W (7.70mm x 6.70mm)
Supplier Device Package :
SMD
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
140°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.5V