SFT-10-RA-F35-MPA
Part Number:
SFT-10-RA-F35-MPA
Description:
LED SFT10 AMB/RED 613NM SMD
Color :
Amber-Red
Current - Max :
2.5A
Current - Test :
700mA
Height - Seated (Max) :
0.029" (0.74mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
69 lm/W
Luminous Flux @ Current/Temperature :
120lm (Typ)
Size / Dimension :
0.138" L x 0.138" W (3.50mm x 3.50mm)
Temperature - Test :
25°C
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.5V