DM200-01-1-8940-0-LC
Manufacturer:
II-VI
Part Number:
DM200-01-1-8940-0-LC
Category:
Laser Diodes, Modules
Description:
LASER DIODE 1583NM 1.995MW
Manufacturer :
II-VI
Category :
Laser Diodes, Modules
Current Rating (Amps) :
200mA
Package / Case :
13-Butterfly
Power (Watts) :
1.995mW
Product Status :
Obsolete
Voltage - Input :
1.8V