MOP-TFT800480-70A-BLM-TPN
Manufacturer:
Matrix Orbital
Part Number:
MOP-TFT800480-70A-BLM-TPN
Category:
LCD, OLED, Graphic
Description:
7.0" LCD TFT DISPLAY
Manufacturer :
Matrix Orbital
Category :
LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
LED
Controller Type :
Diagonal Screen Size :
7" (177.80mm)
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
800 x 480 (WVGA)
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
Parallel, 24-Bit (RGB)
Product Status :
Obsolete
Touchscreen :
Viewing Area :
153.84mm W x 85.63mm H