GTT43A-TPC-BLM-B0-H1-CS-VPT
Manufacturer:
Matrix Orbital
Part Number:
GTT43A-TPC-BLM-B0-H1-CS-VPT
Category:
LCD, OLED, Graphic
Description:
LCD TOUCH TFT DISPLAY
Manufacturer :
Matrix Orbital
Category :
LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
Controller Type :
Diagonal Screen Size :
4.3" (109.22mm)
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
480 x 272
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
RS-232
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Touchscreen :
Capacitive
Viewing Area :
98.70mm W x 57.50mm H