NHD-4.3-480272MB-ASXV
Part Number:
NHD-4.3-480272MB-ASXV
Category:
LCD, OLED, Graphic
Description:
4.3" MOUNTABLE MVA TFT
Category :
LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
LED - White
Controller Type :
Diagonal Screen Size :
4.3" (109.22mm)
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
480 x 272
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
Parallel, 24-Bit (RGB)
Product Status :
Obsolete
Touchscreen :
Viewing Area :
95.04mm W x 53.86mm H