GTT35A-TPC-BLM-B0-H1-CS-V5
Manufacturer:
Matrix Orbital
Part Number:
GTT35A-TPC-BLM-B0-H1-CS-V5
Category:
LCD, OLED, Graphic
Description:
LCD TFT DISPLAY
Manufacturer :
Matrix Orbital
Category :
LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
Controller Type :
Diagonal Screen Size :
3.5" (88.90mm)
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
320 x 240
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
RS-232
Product Status :
Active
Touchscreen :
Capacitive
Viewing Area :
70.08mm W x 52.56mm H