SK-GEN4-50DCT-CLB-SB
Manufacturer:
4D Systems
Part Number:
SK-GEN4-50DCT-CLB-SB
Category:
LCD, OLED, Graphic
Description:
DISPLAY LCD TFT 5.0" 800X480
Manufacturer :
4D Systems
Category :
LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
LED - White
Controller Type :
Diagonal Screen Size :
5" (127.00mm)
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
800 x 480 (WVGA)
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
Parallel/Serial
Product Status :
Active
Touchscreen :
Capacitive
Viewing Area :
108.00mm W x 64.80mm H