NHD-2.8-25664UMY3
Part Number:
NHD-2.8-25664UMY3
Category:
LCD, OLED, Graphic
Description:
OLED GRAPH MULTIFONT YEL 2.8
Category :
LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Black
Backlight :
Without Backlight
Controller Type :
SSD1322
Diagonal Screen Size :
2.8" (71.12mm)
Display Mode :
Display Type :
OLED - Passive Matrix
Dot Pixels :
256 x 64
Graphics Color :
Yellow
Interface :
Parallel, 8-Bit, SPI
Product Status :
Active
Touchscreen :
Viewing Area :
72.00mm W x 20.00mm H