E35RG73248LW6M250-C
Manufacturer:
Focus LCDs
Part Number:
E35RG73248LW6M250-C
Category:
LCD, OLED, Graphic
Description:
3.5" TFT PARALLEL, RGB, SPI
In Stock:
8
Manufacturer :
Focus LCDs
Category :
LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
LED - White
Controller Type :
ILI9488
Diagonal Screen Size :
3.5" (88.90mm)
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
320 x 480
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
Parallel, 18-Bit (RGB), SPI
Product Status :
Active
Touchscreen :
Capacitive
Viewing Area :
48.96mm W x 73.44mm H