E17RG11216LW6M300-N
Manufacturer:
Focus LCDs
Part Number:
E17RG11216LW6M300-N
Category:
LCD, OLED, Graphic
Description:
1.7" TFT PARALLEL, RGB, SPI
In Stock:
41
Manufacturer :
Focus LCDs
Category :
LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
LED - White
Controller Type :
ILI9163
Diagonal Screen Size :
1.77" (44.96mm)
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
128 x 160
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
Parallel, 18-Bit (RGB), SPI
Product Status :
Active
Touchscreen :
Non-Touch
Viewing Area :
28.02mm W x 35.04mm H