GEN4-ULCD-43DCT-CLB-SB-AR
Manufacturer:
4D Systems
Part Number:
GEN4-ULCD-43DCT-CLB-SB-AR
Category:
LCD, OLED, Graphic
Description:
DISPLAY LCD TFT 4.3" 480X272
Manufacturer :
4D Systems
Category :
LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
LED - White
Controller Type :
Diagonal Screen Size :
4.3" (109.22mm)
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
480 x 272
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
Parallel/Serial
Product Status :
Active
Touchscreen :
Capacitive
Viewing Area :
95.04mm W x 53.86mm H