TCG104XGLPAPNN-AN31
Manufacturer:
Kyocera Display
Part Number:
TCG104XGLPAPNN-AN31
Category:
LCD, OLED, Graphic
Description:
10.4", 1024X768, AWV, UL CERT
In Stock:
7
Manufacturer :
Kyocera Display
Category :
LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
LED
Controller Type :
Diagonal Screen Size :
10.4" (264.16mm)
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
1024 x 768 (XGA)
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
LVDS
Product Status :
Active
Touchscreen :
Viewing Area :
210.43mm W x 157.82mm H