MOP-TFT320240-35A-BLM-TPR
Manufacturer:
Matrix Orbital
Part Number:
MOP-TFT320240-35A-BLM-TPR
Category:
LCD, OLED, Graphic
Description:
LCD DISPLAY TFT 3.5" 320X240
In Stock:
45
Manufacturer :
Matrix Orbital
Category :
LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
LED
Controller Type :
Diagonal Screen Size :
3.5" (88.90mm)
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
320 x 240 (QVGA)
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
Parallel, 24-Bit (RGB)
Product Status :
Active
Touchscreen :
Resistive
Viewing Area :
72.28mm W x 54.78mm H