AFK128160A1-1.77N6NTM
Manufacturer:
Orient Display
Part Number:
AFK128160A1-1.77N6NTM
Category:
LCD, OLED, Graphic
Description:
1.77'' 128X160 SPI
In Stock:
319
Manufacturer :
Orient Display
Category :
LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Backlight :
LED - White
Controller Type :
ST7735S
Diagonal Screen Size :
1.77" (44.96mm)
Display Mode :
Transmissive
Display Type :
TFT - Color
Dot Pixels :
128 x 160
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Interface :
SPI
Product Status :
Active
Touchscreen :
Non-Touch
Viewing Area :
28.03mm W x 35.04mm H