NHD-3.12-25664UCY2
Part Number:
NHD-3.12-25664UCY2
Category:
LCD, OLED, Graphic
Description:
OLED GRAPHIC 256 X 64 YLW
In Stock:
966
Category :
LCD, OLED, Graphic
Background Color :
Black
Backlight :
Without Backlight
Controller Type :
SSD1322
Diagonal Screen Size :
3.12" (79.25mm)
Display Mode :
Display Type :
OLED - Passive Matrix
Dot Pixels :
256 x 64
Graphics Color :
Yellow
Interface :
Parallel, 8-Bit, SPI
Product Status :
Active
Touchscreen :
Viewing Area :
82.00mm W x 22.00mm H