B4301IR--20C000482U1930
Manufacturer:
Harvatek Corporation
Part Number:
B4301IR--20C000482U1930
Category:
LED Emitters - Infrared, UV, Visible
Description:
3.0(L)X 2.35 (W)X 1.6 (H) MM IR
Manufacturer :
Harvatek Corporation
Category :
Current - DC Forward (If) (Max) :
70mA
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Orientation :
Top View
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Radiant Intensity (Ie) Min @ If :
5.5mW/sr @ 20mA
Type :
Infrared (IR)
Viewing Angle :
60°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.4V