LY T67F-V2AB-4-3A3B-20-R18-HE
Manufacturer:
ams OSRAM
Part Number:
LY T67F-V2AB-4-3A3B-20-R18-HE
Category:
LED Indication - Discrete
Description:
LED TOPLED YLW CLEAR 2PLCC SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Yellow
Configuration :
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
1350mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-PLCC
Product Status :
Last Time Buy
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
2-PLCC
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.05V