LT E63C-CBDB-34-1-30-R33-Z
Manufacturer:
ams OSRAM
Part Number:
LT E63C-CBDB-34-1-30-R33-Z
Category:
LED Indication - Discrete
Description:
LED POWER TOPLED SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Green
Configuration :
Current - Test :
30mA
Features :
Height (Max) :
3.50mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.60mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-PLCC
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
4-PLCC
Viewing Angle :
20°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.5V