LS E65B-V1AA-1-1-50-R33-Z-VIS
Manufacturer:
ams OSRAM
Part Number:
LS E65B-V1AA-1-1-50-R33-Z-VIS
Category:
LED Indication - Discrete
Description:
LED POWER TOPLED LS E65B SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Red
Configuration :
Current - Test :
50mA
Features :
Height (Max) :
3.50mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.60mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
1055mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-PLCC
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
4-PLCC
Viewing Angle :
60°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.2V