LT E67C-T2V1-35-1-Z
Manufacturer:
ams OSRAM
Part Number:
LT E67C-T2V1-35-1-Z
Category:
LED Indication - Discrete
Description:
LED GREEN CLEAR 4PLCC SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Green
Configuration :
Standard
Current - Test :
30mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
627.5mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-PLCC
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
4-PLCC
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.8V